Card image cap

Řízení projektů

Potřebujete profesionálně odřídit Váš projekt, využít dlouholetých zkušeností profesionála a nemáte vlastní zdroje s dostatečnou kvalifikací?

Card image cap

Konzultační služby

Přemýšlíte-li o zlepšení řízení projektů, zavedení změn v projektovém řízení nebo potřebujete jinou konzultační pomoc?

Card image cap

Školení

Potřebujete zvýšit svou PM kvalifikaci nebo kvalifikaci Vašich podřízených PM? Pokud preferujete individuální přístup a chcete-li školení na míru?

IPMA Certifikace konzultantů

Od začátku roku 2013 nabízí SPŘ nový produkt. Tímto produktem je certifikace konzultantů. Konzultanti (poradci, lektoři, koučové a někdy i někteří linioví manažeři) hrají důležitou roli v praxi projektového řízení. Nejsou přímo odpovědní za projekt, program či portfolio jako projektoví manažeři, ale pomáhají organizacím nastavovat procesy projektového řízení a radí projektovým manažerům a organizacím, jak projekty, programy či portfolia správně řídit.

Certifikace konzultantů projektového řízení podle IPMA rozeznává 2 stupně:

IPMA® PMC - Certified Project Management Consultant

  • PMC je schopen realizovat konzultační aktivity na úrovni projektu a projektového prostředí (provádět poradenství pro všechny technické, behaviorální a kontextové aspekty řízení projektu)
  • Má odpovídající zkušenosti s konzultační činností dle stanovené metodiky a nástrojů, dokáže používat intervenční metody.

IPMA® PPMC - Certified Programme and Portfolio Management Consultant

  • PPMC je schopen pracovat v prostředí strategického řízení projektů, organizace a implementace strategie z úrovně konzultanta (na exekutivní úrovni, s odpovědností za projektový program a portfolio, s odpovědností za řízení projektu) a vést tým konzultantů řízení projektů
  • Je způsobilý provádět konzultace/poskytovat konzultační služby na úrovni strategického řízení projektů, organizace a implementace strategie na základě pověření ke konzultaci (na exekutivní úrovni)
  • Je způsobilý provádět poradenství v oblasti implementace a rozvoje projektového řízení v organizaci a změny kultury v závislosti na zavádění/rozvoj projektového řízení
  • Má odpovídající zkušenosti s konzultační činností dle stanovené metodiky a nástrojů, dokáže používat intervenční metody.

Na následujícím obrázku je porovnání úrovní IPMA certifikace PM a konzultantů

Podrobnější informace získáte na stránkách certifikačního orgánu.

Poslední aktualizace obsahu: 2019-02-10 9:42:42

Kontakty

@

Pokud máte jakýkoliv dotaz, námět připomínku či sdělení, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.
Na vaše dotazy obratem odpovíme.

spř

spř

spř

spř